Presentatie nieuwe uitvaartgroep

18 april 2025 | Algemeen

Afgelopen zaterdag 5 april was het zover. De nieuwe uitvaartgroep presenteerde hun eindopdracht. Naar aanleiding van een casus hadden ze een volledige uitvaart uitgewerkt. Met een welkom, begingebed, (bijbel)lezingen, liederen, een overdenking, voorbeden, uitgeleide, de zegen en woorden bij het graf of in het crematorium. Compleet met liturgie, die werd uitgedeeld. Bij de presentatie werd een aantal van tevoren afgesproken onderdelen gepresenteerd, waaronder de overdenking. Na de presentatie konden de andere aanwezigen feedback geven. Zo waren er een aantal van de al bestaande uitvaartgroep en een aantal andere belangstellenden.

Mooie, indringende verhalen kwamen voorbij. Ook was er een uitgewerkte uitvaart van een dak- en thuisloze. Want de uitvaartgroep wil er daar ook voor zijn. Daarvoor is al enige tijd geleden de samenwerking met de Open Hof gezocht.

Als cursusleider was ik onder de indruk van de presentaties. Ik stel ze daarom graag aan u voor. De komende tijd is er gelegenheid voor de cursisten mee te lopen met de predikanten, kerkelijk werkers en leden van de al bestaande uitvaartgroep om zo ervaring op te doen en zo mogelijk een deel van de uitvaart op zich te nemen. De onderstaande foto is gemaakt bij de Immanuelkerk, waar de presentaties plaatsvonden.

Alberte van Ess
V.l.n.r.: Hilda Scherphuis, Suijn Rosie, Krina Huisman, Herma Bosch, Sjaak Otten, Alberte van Ess (cursusleider), Anna Hetebrij en Karina Davidse