Wat voor stad wil jij? Genodigden uit alle hoeken van Groningen-Stad schreven, horen, zongen en proefden hun verlangens voor de toekomst op 11 november.
Al jaren komen met Sint-Maarten Stadjers bijeen in de Martinikerk om aandacht te besteden aan armoede en gelijkwaardigheid. Sinds twee jaar organiseert Diaconie in Stad dit. Vorig jaar rond het thema ‘Kerk en Slavernij’, dit jaar met een gezamenlijke maaltijd. Diaconaal opbouwwerker Chris Schoonenberg en kunstenares Lola Diaz Cantoni brachten zo’n honderd mensen samen rond de tafels om samen brood te breken en met verlangen aan een toekomst te bouwen.
Dichteres Renée Luth droeg een speciaal geschreven gedicht voor: “Ik wil een burgemeester die (…) soms niet kon slapen van de honger (…) wiens naam ooit bij elke grens werd tegengehouden (…) die stottert, want we zijn gladde praatjes zat (…) die begrijpt dat mogen bestaan geen propaganda is (…) of nee, ik wil niet dat iemand dat ooit meemaakt.”
Het grootste deel van de deelnemers schreef hun wensen voor Groningen in alfabetpasta, die daarna met een ritueel in de soep ging. Een ander deel schilde samen appels voor het nagerecht.
Naast een vegetarische en een vegan soep was er ook vissoep met een recept van de Sint Maartenaar Vinnie Johnson.
Dirigent Chris Tonelli nam deelnemers mee in een vocal exploration-sessie: een koor van geluiden waarin elke klank er mocht zijn.
Lees het volledige gedicht op diaconieinstad.nl